Organiser

Medzinárodný filmový festival Hory a mesto Vás už 24 rokov sprevádza outdoorovými zážitkami z celého sveta. Je to päťdňová súťažná prehliadka horského filmu spojená s multimediálnymi prezentáciami zahraničných aj slovenských hostí, ktorí sú svetovými špičkami v dobrodružných športoch. Približne štvrtina všetkých filmov súťažnej prehliadky je nová tvorba slovenských filmárov, pričom kvalita filmov každoročne rastie a festival Hory a mesto tak vytvára nenahraditeľnú platformu pre prezentáciu toho najlepšieho z outdoorového filmu na Slovensku ale i vo svete. Pravidelne prinášame premiéry filmov s horskou tematikou, extrémnymi športmi či cestovateľské snímky. V roku 2019 sme ako prví priniesli na Slovensko film „Free Solo“ s Alexom Honnoldom, čerstvo ocenený Oscarom, a v tom istom roku sme na festivale privítali ďalšieho špičkového lezca, Tommyho Caldwella, s filmom „Dawn Wall“.

Tento rok sa môžete tešiť aj na fenomenálnu francúzsku lezkyňu Catherine Destivelle a tiež hard-rockovú lyžiarku z USA, Hadley Hammer, ktoré na festival prinesú svoje zážitky vo forme skvelých prezentácií. Súčasťou tohtoročného festivalu je tradične aj Festivalový náučný chodník a premietania pre školy. V rámci Festivalového náučného chodníka si môžete vyskúšať rôzne zaujímavé aktivity v priestoroch nášho partnera VIVO! Bratislava a tiež sa na jednotlivých stanovištiach niečo nové dozvedieť. Pri vstupe do VIVO! Vás budú čakať lanové atrakcie a pozrieť si môžete aj fotovýstavy (napríklad autorskú výstavu prvého slovenského horolezca na vrchole Mt. Everestu, Zola Demjána).

Pokračovaním festivalu je, ako každý rok, turné po Slovensku, kam Vám vďaka našim partnerským mestám, chatám a kempom, prinesieme tie najlepšie filmy.

Pre zakúpenie CINEPASSU sa potrebujete prihlásiť. Ak máte v systéme MyCinepass už konto z iného festivalu, stačí sa len prihlásiť s vašimi prihlasovacími údajmi. Ak si údaje nepamätáte, použite funkciu na obnovu strateného hesla. Ak v systéme MyCinepass ešte konto nemáte, prosíme zaregistrujte sa.

Poštová a fakturačná adresa: Hory a Mesto Sasinkova 225/20 900 21 Svätý Jur  

WEB: www.horyamesto.sk E-mail: info @ horyamesto.sk

+421 949 626 870 (film competition, fall series) +421 918 387 036 (production)

Venue: Nákupné centrum VIVO! Bratislava